V. Sanda: „Džiaugiamės prisidėję, kad pareigūnai neprarastų laisvų dienų“

DėmesioLietuvai susiduriant su dviguba sveikatos ir migrantų krize, paskelbus ekstremalią padėtį pasienyje su Baltarusija, krūvis pareigūnams gerokai išaugo. Dėl to daug jų negalėjo pasiimti jiems priklausančių kasmetinių ir papildomų atostogų dienų.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga gaudavo daug užklausų, kas nutiks su nepanaudotomis 2021 m. Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje numatytomis profesinių sąjungų nariams priklausančiomis 2 papildomomis atostogų ir 5 sveikatinimui skirtomis dienomis.

Šis klausimas buvo aktualiausias profesinės sąjungos nariams, tarnaujantiems Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir policijoje, ypač – Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui pavaldžiuose padaliniuose.

„Nacionalinė kolektyvinė sutartis baigia galioti 2022 metų pradžioje ir teoriškai nepanaudotos dienos pradingtų. Vis tik daug pareigūnų negalėjo pasinaudoti laisvomis dienomis ne dėl savo kaltės. Ypač išskirčiau tuos, kurie įtraukti į Mobilių padalinių rezervą. Dėl to dar šių metų lapkritį pradėjome aiškintis situaciją su Nacionalinę kolektyvinę sutartį pasirašiusiomis pusėmis, siūlydami, kad nepanaudotas laisvas dienas būtų galima išnaudoti per ilgesnį laiką“, – paaiškina Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda. 

Kai situacija prie sienos su Baltarusija stabilizavosi, draudimas pasinaudoti atostogomis policijos pareigūnams atšauktas, tačiau VSAT problema išliko. Anuomet klausimas dėl atostogų atšaukimo policijos pareigūnams svarstytas Policijos departamento centriniame valdymo komitete, bet bendru sutarimu nuspręsta, kad ši problema policijoje nebeaktuali.

Pasak V.Sandos, nors jie, kaip pareigūnai, suprato, kad atostogų ėmimo stabdymas buvo nulemtas objektyvių priežasčių, profesinė sąjunga laikėsi nuomonės, jog kovos su krizėmis priešakyje stovintys žmonės neturi nukentėti dėl susidariusių nepalankių aplinkybių.

„Taip, situacija sudėtinga ir reikalingas visų susitelkimas, bet tai nereiškia, kad galima ignoruoti profesinių narių teises. Džiugu, kad prieš porą dienų mus pasiekė žinia, jog per VSAT valdymo komitetą sutarta, kad pasieniečiai galės nepanaudotas papildomas atostogų dienas profesinių sajungų nariams ir sveikatinimo dienas panaudoti per artimiausią pusmetį. Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga džiaugiasi prisidėjusi prie tokio rezultato“, – apibendrina V.Sanda.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top