Per riaušes prie Seimo nukentėjo 18 pareigūnų, trys buvo patekę į gydymo įstaigas

riausesPer riaušes prie Seimo antradienio vakarą buvo sužeista 18 pareigūnų – 12 policininkų ir šeši Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

 

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, trys pareigūnai buvo išvežti į gydymo įstaigas. Nukentėjusiesiems prireikė operacijos.

„Aš džiaugiuosi bent tiek, kad žmonės po operacijos, atliktų procedūrų galėjo grįžti namo. Bet tai rodo, kad yra rimta, labai rimta, buvo inicijuotos riaušės, ne šiaip nuomonės ar pozicijos išreiškimas“, – apie tai trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Tai ji sakė per Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdį.

Ministrė dėkojo pareigūnams už profesionalų darbą.

„Lietuvos piliečiai turi teisę išreikšti politines nuostatas, savo pažiūras teisėtais būdais, aš labai apgailestauju, kad reikėjo ginti Lietuvos institucijas nuo agresyvių veiksmų“, – sakė A. Bilotaitė.

bilotaite

Agnė Bilotaitė / D. Umbraso/LRT nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla per spaudos konferenciją sakė, kad visi policininkai rimtų sužeidimų nepatyrė, jie gydosi ambulatoriškai, sunkesnius sužeidimus patyrė VST pareigūnai.

Viešojo saugumo vadas Ričardas Pocius per spaudos konferenciją teigė, kad sužaloti šeši darbuotojai, vienas buvo kontūzytas

Be to, per riaušes prie Seimo suniokotos aštuonios transporto priemonės.

Pasak policijos, į medikus kreipėsi ir aštuoni mitingo dalyviai, jie galbūt nukentėjo dėl ašarinių dujų.

Ministrė sakė neturinti duomenų apie per riaušes nukentėjusius jų dalyvius.

„Aš tokios informacijos šiuo metu neturiu. Žinoma, sklando kažkokia informacija socialiniuose tinkluose, bet mūsų pareigūnai imasi tik kraštutiniu atveju tų reikiamų specialiųjų priemonių“, – teigė ji.

Pareigūnai apklausia įtariamuosius dėl riaušių sukėlimo

Vilniaus policijos tyrėjai nuo trečiadienio ryto apklausia įtariamuosius dėl riaušių sukėlimo prie Seimo byloje.

„Du asmenys pripažinti nukentėjusiais“, – BNS sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Pasak jos, dėl kardomųjų įtariamiesiems bus sprendžiama vėliau.

Visi 26 sulaikytieji iki šiol laikomi Vilniaus apskrities policijos areštinėje. Tačiau R. Požėla neatmetė galimybės, kad jų daugės.

Policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS patvirtino, kad tarp sulaikytųjų yra ir moterų.

Riaušių policija apie 2 val. nakties baigė išsklaidyti nuo Seimo nesitraukusius protesto akcijos dalyvius. Jie išvaikyti pareigūnams su skydais pamažu judant į priekį ir naudojant ašarines dujas.

Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Pareigūnų profesinės sąjungos smerkia antidemokratinį mitingą prie Seimo

Vertindama praėjusios paros įvykius, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) smerkia smurto skatinimą ir jo protrūkį prie Seimo, dėl ko buvo sužeista per dešimt pareigūnų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

1029360 831343 756x425

Mitingas prie Seimo peraugo į pareigūnų ir protestuotojų susirėmimą / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

„Mes, pareigūnai, savo interesus taip pat neretai giname mitingais ar atraktyviomis priemonėmis. Todėl puikiai suprantame, koks tai svarbus demokratijos įrankis. Tačiau susirinkimų teisė niekada nereiškė teisės smurtauti. Kaip ir nevykdyti teisėtų pareigūnų reikalavimų. Vakar mitinguotojai prie Seimo peržengė labai daug ribų. Taip ne tik sukeldami pavojų kitiems asmenims, bet ir diskredituodami žmonių valią, išreiškiamą mitinguose“, – apie praėjusios nakties įvykius atsiliepia LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Ji teigia, kad nepaisant to, kad tiek policijos, tiek Viešojo saugumo tarnybos bei kiti pareigūnai kasdien eidami į darbą, supranta, jog jiems gali tekti rizikuoti sveikata, ar net gyvybe, to, kas praėjusią naktį vyko prie Seimo, pateisinti niekaip negalima.

„Pareigūnai visą laiką labai korektiškai mitinguotojams primindavo apie jų daromus pažeidimus – atstumo nesilaikymą ir pan. Visą dieną stebėjau, kaip profesionaliai dirbo pareigūnai. Naktį pareikalavus nutraukti nesankcionuotą mitingą, kuris turėjo baigtis 17 val., agresijos pliūpsnis prieš pareigūnus buvo jau ne demokratija. Tai buvo prieš mūsų valstybę nukreipti veiksmai“, – reziumuoja L. Soščekienė.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas: vakar prie Seimo pareigūnai savo pareigą valstybei atliko puikiai

Vakar Vilniuje vykę įvykiai dar ilgai bus aptarinėjami apžvalgininkų, politologų, politikų, pagaliau ir eilinių Lietuvos piliečių. Kiekvienas iš mūsų galime turėti savo nuomonę apie tai, kas nutiko Seimo prieigose ir kas kaltas dėl taip susiklosčiusios situacijos.

Visgi aš labai noriu, kad diskusijos apie priežastis ir pasekmes neužgožtų dar vieno ypač svarbaus akcento: nuo riaušininkų, jų sprogmenų, akmenų ir kitų įnagių vakar rimtai nukentėjo bent keli savo pareigas prie Seimo vykdę pareigūnai. Aš labai tikiuosi, kad kalti asmenys bus surasti, o jų veiksmai bus tinkamai įvertinti. O kol kas noriu pabrėžti bent kelis ypač svarbius akcentus.

banel

Vladimiras Banel / BNS nuotr.

Pirma. Valstybėje šiuo metu susiduria su galybe naujų ir nebūtų iššūkių, o statutiniai pareigūnai buvo ir yra pirmosiose kovos su jais gretose. Įvertinus tai, vakar prie Seimo pareigūnai savo pareigą valstybei atliko puikiai.

Antra. Politikai ir visuomenė turėjo progą dar kartą įsitikinti, kad Lietuvai sunkiu metu ne kas kitas, o būtent statutiniai pareigūnai pirmieji ateina į pagalbą ir stoja į kovą su negandomis. Tai akivaizdu ir kalbant apie Covid-19 karantino reikalavimų įgyvendinimą, ir apie hibridines atakas prieš mus iš rytų, ir apie Seimo apgultį. Žinoma, svarbu pažymėti ir tai: jei visuomenės paramą pareigūnai jaučia jau gana ilgą laiką (tai puikiai atspindi visuomenės nuomonės apklausos, kuriose pareigūnai nuolat patenka tarp profesinių grupių, kuriomis Lietuvos gyventojai pasitiki labiausiai), tai iš politikų norėtųsi ryžtingesnių ir konkrečių darbų (kalbu apie statutinių įstaigų finansavimą, pareigūnų darbo užmokesčio didinimą, socialines garantijas, aprūpinimą).

Trečia. Valstybė, statutinių įstaigų lūpomis, turi aiškiai ir garsiai pasakyti, kad pareigūnai nebus palikti vieni. Jiems bus suteikta visa reikiama pagalba (gydymas, reabilitacija, teisinė ir pan). Čia kalbu ne tik apie tuos, kurie buvo sužaloti vakar, bet ir tuos, kurie, kad ir kaip nesmagu tai ištarti, panašiai nukentės ir ateityje.

Ketvirta. Akivaizdu, kad tai, kas nutiko vakar, nebuvo spontaniškai kilę neramumai. Tai gerai suplanuota, tik, matyt, ne iki galo pavykusi akcija (vėlgi, pareigūnų dėka). Todėl būtina išaiškinti visos šios provokacijos organizatorius, kurie, galiausiai, taip pat turi susilaukti adekvačių bausmių.

 

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1466852/per-riauses-prie-seimo-nukentejo-15-pareigunu-trys-buvo-pateke-i-gydymo-istaigas?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1w0L7s4e2I7FbQzzyac1itc5fXnfW2qW_Yg5vk2CdVRH58lL3ByJojmns#Echobox=1628671023

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top