Po Dulkio žodžių – pareigūnų atsakas: ragina ministrą atsakingiau rinktis žodžius ir nedemonizuoti policijos

Pareigūnai „užblokavo“ Vyriausybę – protesto akcijoje prašo skiepyti nuo COVID-19 / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija ragina sveikatos apsaugos ministrą atsakingiau viešai reikšti savo nuomonę. Taip reaguojama į ketvirtadienį Žinių radijuje išsakytą ministro pareiškimą, kad pareigūnai neva neturėtų pykti, nes jie eilėje yra kartu su onkologiniais ligoniais.

„Tai labai aiškus emocinis sulyginimas. Labai apmaudu, kad ministras, pareigūnus priešpastatydamas onkologiniams ligoniams, formuoja nuomonę, kad pareigūnai mėgina skiepus gauti kažkieno sąskaita. Suprask – sunkiausių ligonių sąskaita. Manome, kad tokio rango politikai turėtų atsakingiau rinktis viešai išsakomus žodžius. Visuomenė ir taip susiskaldžiusi, o įtampas darbe patiria visi, ne tik ministras, pareigūnai taip pat. Tokie pareiškimai įtampų nemažina, o priešingai. Juolab, kad nuolat girdime apie vakcinų likučius. Tai vietoj to, kad vakcinos būtų skirstomos efektyviau, ministerija užsiims pareigūnų moralizavimu?“,- teigia LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė

LTPF lyderė taip pat primena, kad pareigūnai labai kantriai stebėjo prioritetinių sąrašų koregavimus ir pareigūnų stūmimą tolyn. Viešomis akcijomis reaguoti nutarta tik tada, kai paaiškėjo, jog kaupiasi „AstraZeneca“ vakcina, tačiau pareigūnai, nuolat kontaktuojantys su galimai rizikingais asmenimis, vis tiek neskiepijami.

Ministras nemato pagrindo pareigūnų pykčiui

LRT.lt primena, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pareiškė, jog nemato pagrindo policininkų pykčiui dėl to, kad jie įtraukti į žemiausią vakcinacijos prioriteto grupę, kadangi, pasak ministro, šiuo metu siekiama paskiepyti tuos, kuriems kyla didžiausias pavojus dėl viruso plitimo.

„Kai kas nors prioritetinėje grupėje sako „mes paskutiniai“, tai aš noriu priminti visiems tiems paskutiniams, kad už jų dar stovi daugiau nei pusantro milijono gyventojų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Dulkys.

Arūnas Dulkys / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Jis tvirtina, kad kelių savaičių laikotarpiu visose šalies savivaldybėse bus pereinama prie žemesnių prioritetinių grupių skiepijimo, tačiau pirmiausiai dėmesys skiriamas didžiausioje rizikos grupėje esantiems asmenims.

„Per kelias savaites, man atrodo, mes susivienodinsime tą situaciją ir pasieksime vakcinavimą visose tose grupėse, apie kurias kalbama, bet šiandien pykti pagrindo aš nematau nei karininkui, nei policininkui, nes tiesiog šalia jų dabar stovi onkologinis ligonis, pensinio amžiaus žmogus, – tai kuriam dabar pirmam?“, – kalbėjo sveikatos ministras.

Jis pažymi, kad prie kitų grupių vakcinavimo bus pereinama iš karto, kai tik bus paskiepyti patys rizikingiausi asmenys, o proga pasiskiepyti pirmiausiai bus suteikiama „AstraZeneca“ vakcinomis, kurių vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai vengia.

Trečiadienį policijos pareigūnai prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją, kuria išreiškė nepasitenkinimą valdžios sprendimu atsisakyti skiepyti pareigūnus pagal prioritetinę tvarką. Kelios dešimtys asmenų susirinko V. Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės pastatyti ženklai „Stop kontrolė“, taip siekiant Ministrų Kabinetui parodyti, kokį indėlį policininkai įneša kovoje su COVID–19 pandemija.

Pareigūnai „užblokavo“ Vyriausybę – protesto akcijoje prašo skiepyti nuo COVID-19 / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Policijos atstovų teigimu, jei Ministrų Kabinetas ir toliau laikysis panašaus požiūrio į pareigūnus, neatmetama ir streiko galimybė.

 

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1383369/po-dulkio-zodziu-pareigunu-atsakas-ragina-ministra-atsakingiau-rinktis-zodzius-ir-nedemonizuoti-policijos?fbclid=IwAR0LVoMcyAVRCvUGjUKxPV0_y2v2kAZ7AcQwSPRCiLS04SSWozEjZnVZIaI

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top