Judėjimo kontrolei vykdyti naudotas „Stop“ ženklas – prie Vyriausybės rūmų: policija surengė protesto akciją

Policija surengė protesto akcijąJudėjimo kontrolei tarp savivaldybių vykdyti iki šiol naudotas policijos „Stop“ ženklas trečiadienį buvo perkeltas prie Vyriausybės rūmų durų. Tokiu būdu policijos pareigūnai išreiškė protestą, nesulaukdami skiepų nuo COVID-19 infekcijos.

Nors Vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį išsakė pažadą, kad policijos pareigūnai artimiausiu metu skiepų tikrai sulauks, policijos atstovai tvirtina tuo patikėsiantys tik pamatę sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymą, kuriame bus aiškiai nurodyta, kada jie pradedami skiepyti.

„Pagrindinė žinutė yra sveikatos apsaugos ministrui A.Dulkiui ir premjerei Ingrida Šimonytei. Mes norime atkreipti dėmesį į Vyriausybės požiūrį į pareigūnus. Jeigu vidaus reikalų ministrė iš tiesų išreiškė didelį susirūpinimą ir stengiasi, kad pareigūnai būtų skiepijami, tai mums labai keista, kai tos pačios Vyriausybės atstovai sudaro kliūtis“, – proteste pareiškė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė akcentavo, kad policijos pareigūnai norėtų turėti teisę, kaip ir kiti šalies piliečiai, pasirinkti, kokio gamintojo vakcina skiepytis.

A.Bilotaitė: pareigūnai bus pradėti skiepyti dar šiandien

Protesto akcijoje pasirodžiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė patikino, kad jos pozicija dėl pareigūnų skiepijimo visuomet buvo nuosekli.

„Aš noriu pasakyti labai aiškiai, kad mano pačios, kaip ministrės, ir mūsų visos VRM komandos pozicija visada buvo, jog pareigūnai, kurie turi tiesioginį kontaktą, patiria didžiausią riziką, turi būti skiepijami kaip galima greičiau. Tos pozicijos visada nuosekliai laikėmės. Labai svarbu, kad šie žmonės būtų apsaugoti, tam dėjome visas pastangas.

Kalbant apie kitas nuomones, žinoma, švietimas irgi yra labai svarbus, bet mūsų pozicija visą laiką buvo nuosekli“, – pažymėjo A.Bilotaitė.

Ministrės teigimu, dar antradienį profsąjungoms buvo pristatytas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuris leis dar šią savaitę pradėti skiepyti pareigūnus. Vilniuje jie gali būti pradėti vakcinuoti dar trečiadienį. Šiuo metu sudarinėjami skiepytis norinčių pareigūnų sąrašai.

093551049 50ccfa62 7239 4ead 8755 3737fbf3d91b

„Tai yra tikrai gera naujiena. Jau šiuo metu vyksta procesas, nes VRM koordinuoja, kad pareigūnų sąrašai operatyviai ir sklandžiai keliautų savivaldybių koordinatoriams. Mūsų žiniomis, šiuo metu turėtų būti pradėti skiepyti pareigūnai Vilniaus mieste.

Tą procesą bandysime užtikrinti visoje Lietuvoje“, – žadėjo A.Bilotaitė.

Policijos pareigūnai yra įtraukti į prioritetų sąrašą, tačiau jie piktinasi, kad pirmiau skiepijami nuotoliniu būdu dirbantys dėstytojai ir kiti aukštųjų mokyklų darbuotojai, o ne pareigūnai, vykstantys į įvykio vietą ir tiesiogiai bendraujantys su žmonėmis.

„Jaučiamės, kaip gaudami likučius nuo pietų stalo“

Anot Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės L.Soščekienės, dalyje savivaldybių policijos pareigūnai jau pradėti skiepytis, bet tik vietos valdžios sprendimu, o, pavyzdžiui, Vilniuje dirbantys pareigūnai vakcinos dar nesulaukia.

„Šiandien dalis pareigūnų skiepus gauna, tik jeigu lieka savivaldybėse ir merai priima sprendimą paskiepyti. Dėkui jiems. Tačiau tokioje situacijoje vis tiek jaučiamės, kaip gaudami likučius nuo pietų stalo“, – sakė L.Soščekienė.

093551404 32d70f7b 8c93 409c 803c e516d453f0fd

Policijos pareigūnai įsitikinę, kad valstybė nesunkiai galėtų rasti kelis tūkstančius vakcinų, reikalingų kontaktinį darbą kasdien dirbantiems pareigūnams.

Ministrų pozicijos išsiskyrė

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministrei A.Bilotaitei paraginus nedelsiant paskiepyti kontaktinį darbą dirbančius pareigūnus, Sveikatos apsaugos ministerija teigė prioritetų keisti neplanuojanti.

„Pareigūnai tikrai yra svarbi visuomenės dalis, kuriai yra teikiamas prioritetas susivakcinuoti, tačiau prieš juos turi būti suskiepytos kitos prieš tai įvardytos grupės, nes joms kyla didesnė rizika susirgti itin sunkia ligos forma arba mirti“, – praėjusią savaitę BNS sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

Vis dėlto sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys antradienį spaudos konferencijoje užsiminė, kad šią savaitę nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti dideli kolektyvai, esantys žemesnėse skiepijimo prioriteto grupėse, tačiau konkrečių profesijų ar sričių nedetalizavo.

Kaip nurodo Vidaus reikalų ministerija, jai pavaldžiose įstaigose nuo pernai kovo COVID-19 buvo užsikrėtę apie 15–20 procentų žmonių. Šiuo metu pareigūnai skiepijami savivaldybėse, jeigu kiti asmenys esantys prioritetinėse grupėse jau paskiepyti arba skiepo atsisakė.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu paskiepyta 1,7 tūkst. policijos pareigūnų ir 541 ugniagesys gelbėtojas.

 

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2021/04/07/news/judejimo-kontrolei-naudotas-stop-zenklas-prie-vyriausybes-rumu-policija-surenge-protesto-akcija-18926357/

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top