Pareigūnai įniršę: skiepų pirmenybė ne jiems, o „Eurovizijos“ finalistams

2796fe583357606deaef9e94ff937a7fLietuvos pareigūnai įpykę – valdžia už juos greičiau paskiepys ne tik mokytojus ir abiturientus, bet ir „Eurovizijos" dainų konkurso delegaciją, trenerius, sportininkus ir merus.

Generalinis policijos komisaras rėžia, kad Vyriausybė paliko visus pareigūnus vakcinacijos paraštėse, nors šie kasdien susiduria su karantino ribojimų nesilaikančiais ar užkrato riziką keliančiais asmenimis.

Lietuvos atstovus šių metų „Eurovizijoje“, grupės „The Roop“ delegaciją, Sveikatos apsaugos ministerija įtraukė į skiepijimo vakcinomis nuo COVID-19 prioritetų eilę. Atnaujintame sąraše įtraukta ne tik „The Roop“. Skiepytis anksčiau gali ir treneriai ar tie, kurie planuoja dalyvauti aukšto meistriškumo sporto varžybose, karių mokymuose ar pratybose užsienio valstybėse, Venecijos architektūros bienalės dalyviai.

Ir visi jie skiepą gaus anksčiau nei policijos pareigūnai. Tokie kovo 25 d. įsigalioję skiepijimo prioritetai įaudrino pareigūnus.

„Noriu pasidalyti vidiniu bendruomenės skausmu, nesupratimu dėl tos pačios mūsų vakcinacijos, kodėl Lietuvos policija, kaip ir kitos teisėsaugos įstaigos, yra nustumtos į paraštes“, – sako generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Pikta ne tik generaliniam komisarui, profsąjungos vardija aibę kasdienių situacijų, kai pareigūnams kyla rizika susirgti COVID-19.

„Gatvėje pamatome žmogų be kaukės, pasirodo, jis paskui serga, nuvažiuoja į iškvietimą, nesusitvarko su kažkokiu agresyviu ligoniu, pasirodo, jis serga. Važiuoji artimoje aplinkoje į kažkokį incidentą, pasirodo, jie serga“, – pasakoja policijos profsąjungos atstovas Saulius Grigonis.

„Ir saviizoliacijoje esančių asmenų tikrinimas, ir židinių, ir postai tie patys, neišvengiamas kontaktas. Yra specifika, nuolat kontaktuojama su asmenimis“, – teigia Lietuvos policijos profsąjungos atstovė Roma Katinienė.

Aukščiau policininkų, ugniagesių, pasieniečių, viešojo saugumo ir bausmių sistemos pareigūnų, muitininkų pagal atnaujintą sąrašą atsidūrė ir daugiau grupių. Baigus skiepyti 65-erių ir vyresnius gyventojus, bus galima vakcinuoti mokytojus, trenerius, abiturientus, praktiką atliekančius medicinos studentus, merus.

„Vienintelis toks saulės spindulys, prasimušęs pro debesis, tam tikrų savivaldybių iniciatyvos, kurios randa galimybes mūsų darbuotojus vakcinuoti. Generalinis komisaras kalba apie tai, kad nedidelė dalis savivaldybių sugebėjo greičiau nukeliauti iki prioritetų eilės dugno ir jau buvo pradėjusios skiepyti policininkus“, – R. Požėla.

Nuo kovo 26 d. policininkai turėjo būti skiepijami ir Klaipėdoje. Tiesa, ketvirtadienį įsigaliojus naujiems skiepijimo prioritetams, kai policininkai sąraše paslinkti žemiau, vakcinas gaus tik dalis anksčiau užregistruotų pareigūnų, likusiems teks palaukti, kol bus paskiepytos kitos grupės.

„Dėl statutinių pareigūnų, kur įeina ir policijos pareigūnai, labai apgailestaujame, kad jų prioritetas po šiandien įsigaliojusio ministerijos teisės akto, deja, pasislinko žemyn. Pasikeitimas įneša vėl sumaišties, įneša asmenų nepasitenkinimo, kai jų prioritetinė grupė nustumta žemiau“, – sako Klaipėdos savivaldybės atstovė Rožė Perminienė.

Policijos departamento duomenimis, iš viso paskiepyti Lietuvoje reikia apie 15 tūkst. pareigūnų, iš jų ketvirtadalis darbo metu tiesiogiai kontaktuoja su gyventojais.

„Aš tikrai esu 100 procentų už tai, kad policijos pareigūnai būtų paskiepyti, kaip galime greičiau. Argumentai, kurie išsakomi sveikatos apsaugos ministro, tokie, kad apie 40 procentų senolių dar nėra paskiepyta, ką tai reiškia, kai mes žiūrime į reanimacijoje gulinčius žmones ir mirtingumą. Man argumentas yra dedamas ant stalo toks, kad pažiūrėkite, šitie žmonės, jeigu suserga, turi didžiausią riziką numirti“, – pasakoja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė aiškina, kad Lietuvą užsienyje atstovaujančių sportininkų, dainininkų ir menininkų yra labai mažai. Dėl to esą jie skiepijami anksčiau nei policininkai.

„Tai yra labai mažas kiekis. Tai yra labai mažas skaičius. Tai reikšmingai nedaro įtakos jokios prioritetinės eilės ir vakcinavimo proceso laike, ir kitas kriterijus – tiesiog turi išvykti į užsienio šalis“, – teigia sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Kol policininkai prioritetų sąrašo gale laukia savo eilės, įkalinimo įstaigose jau pradėti skiepyti nuteistieji. Pirmiausia, esantys laisvės atėmimo vietų ligoninėje, patenkantys į rizikos grupes pagal amžių ar ligas.

Nuteistieji skiepijami tik „AstraZeneca“ vakcina, pasirinkti vakcinos negalėjo.

„Pravedė mums aiškinamąją kampaniją administracija. Nesu toks jau jaunas, kad rizikuočiau žaisčiau ar ką, neverta, yra šansas, yra galimybė, kodėl nepasinaudoti tuo“, – kalbėjo nuteistasis Kęstutis Gieda.

„Nieks neklausė, kokią pasiūlė, tokia ir skiepijomės. Čia kažkokia „Astra“, pradžią žinau, gerai jaučiuosi ir viskas, tikėkimės, bus gerai“, – sako nuteistasis Gintautas Brilius.

Nuteistieji sako, greičiausiai, ši jų vakcinacija sukels dalies visuomenės nepasitenkinimą, bet esą juos ir taip vėliau paskiepijo, nei priklauso pagal rizikos grupę: „Jau skiepija Seimo narius, ministrus, kitus anksčiau skiepijo, mes ne pirmi“.

Šiandien skiepų kabinete dar kartą apsilankė ir Dalia Grybauskaitė. Prezidentei buvo suleista antra „Pfizer“ vakcinos dozė.

„Paskutinis skiepas. Visiems Lietuvos žmonėms skiepai yra užsakyti, pasinaudokite, skiepykitės, saugokite save ir savo artimuosius“, – pasakoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

https://www.tv3.lt/naujiena/video/pareigunai-inirse-skiepu-pirmenybe-ne-jiems-o-eurovizijos-finalistams-n1088012

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top