Bet kas būtų - jei mūsų nebūtų?

BendradarbiavimasProfesinės sąjungos blogis. Jos griauna vienybę, jos nekonsoliduoja, jos griovėjos, jos jau praeitis  ir t.t. Girdžiu iš vienos pusės.

Viskas Policijoje blogai, reforma nesąmonė, statistika iškraipyta, vadovai melagiai ir t.t Girdžiu iš kitos pusės. Kas teisus? Kieno tiesa?  Visi teisūs, bet iš savo „varpinės“.

Bet kas būtų - jei mūsų nebūtų?

Jeigu kas nors manęs paklaustų ar viskas Profesinėje Sąjungoje (toliau PS) jau taip viskas gerai? Aišku, kad ne – būtų mano staigus atsakymas. Trūksta aiškios strategijos, momentais pereinama į asmeniškumus, kai kurie buvę ir esami lyderiai patraukė ar traukią į aktyvią politiką. Manau tai nėra gerai ir PS turi kovoti su savo problemomis viduje, atsinaujinti. Tačiau jei manęs paklaustų, ar PS reikalingos, ar jos neišsigimė? Oi NE, TIKRAI NE - su didžiausiu pasitikėjimu pasakyčiau. „Kova“ nebaigta ir priešingai… šiandien kaip niekad reikia PS, nes tik jos ir tik jos yra tikroji „opozicija“, TIKRASIS PAREIGŪNO ADVOKATAS. Tik PS gali drąsiai pasakyti, kad „karalius nuogas“.

Kai kas gali pasakyti, kad nereikia būti opozicija, reikia kartu siekti bendro tikslo ir t. t. TAIP, TAIP… Jūs šimtą kartų teisus, Jūs velniškai teisus. Taip, reikia dirbti išvien, taip, reikia siekti bendrų tikslų, taip, reikia bendrai kovoti dėl didesnių pinigų Policijos biudžetui ir t. t. Bet reikia ir opozicijos. Reikia, kad būtų užduodami kritiniai ir nemalonūs klausimai. Reikia atsakymų į juos. Reikia, kad būtų skirtingos nuomonės ir skirtingi požiūriai į vieną ar kitą dalyką. Kaip pasiekti balansą tarp bendradarbiavo ir opozicionavimo? Niekas nežino to atsakymo. Niekas: istorija mus moko, kad vienoje epochoje daugiau solidarumo, kitoje kovos. Vienu etapu policija decentralizuojasi (1991-1995 metai). Kitu etapu policija centralizuojama (2016-2020 metai). Tačiau istorija visada duoda aiškią pamoką…. Jei opozicijos nėra, į valdžią ateina autokratai, diktatoriai, ir graudžiausiai verkia tie, kurie garsiausiai rėkavoJūs griaunate mūsų vienybę. Jūs pastoviai viskuo nepatenki. Nepatinka kas nors, išeikite iš Policijos, važiuokite iš šalies ir t.t.  Tose šalyse, kur PS atlieka tik „turistinės agentūros“ vaidmenį, vyrauja autokratija arba diktatūra (Baltarusija, Rusija, Šiaurė korėja ir t.t.)  ir priešingai, kur PS sudaro daugiau kaip 50 – 99 procentų dirbančiųjų, klesti pagarba žmogui, pagarba jo darbui ir teisė sakyti tiesą (Skandinavijos šalys, Vokietija, Prancūzija ir apskritai paėmus „vakarų pasaulio valstybės“).

Yra žmonių kurie nuoširdžiai nesupranta, kam reikalinga PS, kiti nesupranta, už ką mokamas nario mokestis? Jokios grąžos negaunu, policijos vadovybė kiekvieną dieną vis pabrėžia, kad viskas labai gerai, dar vienas žingsniukas ir mes jau „rojuje“. Bet ar viskas tikrai taip gerai, kaip bandoma mums įpiršti? Ir kodėl jau taip nepatinka ir labai neparanki PS, o taip mielos tampa „Tarybos“? „Tarybos“ iš esmės labai sveikintinas dalykas, tai gana solidus, teisingas Valstybės požiūris, kuris ankščiau ar vėliau atneš didelę naudą darbuotojams ir Valstybei. Tačiau, bet, bet…. „Tarybos“ turi labai siaurą teisių ir pareigų sritį, skirtingai nuo PS. Paimkime pvz. „Tarybos“ narys iš „Atlantos“. (tikiuosi tokio rajono nėra:)), ar šis tarybos narys žino kokios bėdos yra Kaune, Vilniuje ir t. t ? Gal bendrais bruožais žino, bet detalių tikrai ne, nes jam ir nereikia to žinoti. Jo bėdos „Atlanta“, o ne visa šalis. „Taryba“ sprendžia lokalias problemas, o PS sprendžia STRATEGINES problemas ir plius lokalias. PS mato visą vaizdą, kas dedasi Policijos sistemoje, bet ir kartu mato, kas dedasi viename ar kitame rajone, padalinyje ir t.t. Ar „Tarybos“ narys užduos tokius kritinius ir nepatogius klausimus, kaip:

 1. 1. Jei jau „beveik“ atvirai sakoma III etapui (Programa „1000“) pinigų nėra ir reikia LR Vyriausybės pagalbos, bet kodėl tada iki šiol kai kurie vadovai gauna „miegpinigius“ (budėjimai namuose)? Jei taupom, tai taupom visi.
 2. 2. Ar tikrai reikia taip skubėti pirkti naujas uniformas ir išleisti 5,5 milijono eurų, ypač dabar, kai III etapas „buksuoja“?
 3. 3. Kodėl steigiami (įsteigti) patarėjų etatai, o tyrėjų, specialistų, patrulių katastrofiškai trūksta ir neleidžiama komplektuotis dėl pinigų stygiaus?
 4. 4. Kodėl iš Lietuvos policijos daromas vienas patrulinis padalinys ir viskas tik reagavimui?
 5. 5. Kodėl kai kurie vadovai žino tik vieną frazę „ Aš turiu teisę“, bet pamiršta apie pareigas?
 6. 6. Kodėl „Socialiai agresyvi PS sąjungos reklama“ (pradžioje ji mane šiek tiek šokiravo, bet po to paklausiau savęs – o ar netiesą sako? Apie pateikimo formą galima diskutuoti) buvo nutraukta po PD darbuotojo skambučio reklamos agentūrai ir niekas už tai neneša atsakomybės? O gal jau Lietuvoje CENZŪRA laimėjo kovą prieš demokratiją – žodžio laisvę?
 7. 7. Kaip gali vienos apskrities viršininkas būti įvertinas labai gerai, jei tos pačios apskrities absoliučiai didžioji dalis struktūrinių padalinių (komisariatų ir kt.) vadovai įvertinti gerai?
 8. 6. Kodėl „kinologai“ negauna procentinių priedų (jie yra inkorporuoti į programą „1000“), o kai kurie PD darbuotojai gauna procentinius priedus, ir nemenkus? Kur solidarumas?
 9. 7. Kodėl griaunamas tik tik pradėjęs veikti sąžiningas „atrankos institutas“? Visi mes žinome 99 procentų tikslumu kas laimės vieną ar kitą atranką.

                     

Galėčiau dar daug klausimų užduoti, bet Jūsų, mano mielas skaitytojau, noriu paklausti tik vieno ….Kas iš „Tarybos“, o gal Policijos asociacijos, galės užduoti tokius klausimus ir reikalauti atsakymų. Tai Profesinės Sąjungos PAREIGA ir teisė.

Profesinė sąjunga kaip niekad šiandien reikalinga, nes tai tas laikotarpis kada šalis, Policija eina link rimtų pokyčių ir visada reikia kritiškai mąstančių žmonių, kurie nebijo ir privalo paklausti…. KODĖL? Ar neskubam? Ar tikrai kuriam gėrį, o gal gerais norais grįstas kelias į pragarą?

Pabaigai

Taip profesiniai sąjungai reikia naujų veidų, naujų lyderių, naujo požiūrio. Kaip tai padaryti? Matau tik vieną kelią. Kuo daugiau bus PS narių, tuo didesnis pasirinkimas. Policijos vadovybė turi skatinti stoti policijos pareigūnus į PS, o ne priešingai ją dergti ir ieškoti kaip čia ką blogo padarius PS. Profesinės sąjungos lyderiai taip pat turėtų retkarčiais gerai pagalvoti, ką sako viešai ir ieškoti, kaip užkasti karo kirvį, o ne pilti alyvos į ugnį. Tačiau pagrindinė Profesinės sąjungos jėga - tai jos nariai, kurie PRIVALO IR TURI aktyviai dalyvauti PS veikloje ir atsakingai rinkti jos lyderius.

Senai žinoma tiesą… Kokybė ateina po kiekybės ir niekada nebūna priešingai.

P.S. Tiksliai nepacituosiu, bet manau minties tikrai neiškraipysiu … „Kad blogis laimėtų reikia tik vieno, kad geras žmogus nieko nedarytų.“….   Su skauduliu ir nusivylimu sakau… Šiandien didžioji dalis policijos bendruomenės tik burba, dejuoja, bet nieko aktyvaus nedaro, kad gėris laimėtų:( Visi mes matome tas neteisybes, tuos skaudulius, tą nepotizmą, despotizmą, nesąžiningumą ir dvigubus standartus bet tylime... NES MES BIJOME:(  Tai labai žmogiškas savisaugos jausmas, bet yra žmonių, kurie bijo mažiau, kurie pavargo nuo neteisybės, kurie nori pakovoti dėl Jūsų, dėl Mūsų šalies ateities. Tapkite ir būkite Profesinių sąjungų nariais duokite, savo balsą ir teisę jus ginti, ir būti JŪSŲ ADVOKATAIS. 

Policininkas Petriukas

Komentarai  

#2 Andrej 2018-03-28 10:26
2013 m. Prasidejus reformai, Kaip buvo naikinamos OVS padaliniai komisariatose buvau pries ju likvidavima, Profsajungos pasiule rasyti VPK vadovybei savo pasiulymus, siulymai buvo pateikti surasius tarnybini pranesima, Taciiau Praejus 2 men buvau nusiustas sveikatos patikrinimui I CMEK priezastis buvo del neadekvataus elgesio darbe. Manau CMEK jay buvo informuotas ir as per kelias dienas buvau komisuotas turint 3 skilti. 3 Metus as kovojau teisme ir 2016 rugpjucio men teismas grazino mane I Darba. Kai galvojate reagavo vadovybe Griqua kaip jau prasidejo Nauja reformat mane grazino I pareigas Kurios jau buvo likviduotos tai OVS specialistas buvau lailkinai perkeltas i Veiklos skyriaus tyrejo pareigas Taciau praejus 6 men. Buvau grazintas I specialisto pareigas Kadangi specialistu visoje apskritije neliko Mano pareigybe panaikinta kitu Laisvu pareigybiu man S.G. Nesiulo atrankoje laimeti kitos pareigas mane nepriliaidzia motyvas neatitinku reikalavimams. Todel busiu atleistas
Cituoti
#1 buvau aktivistu 2018-03-26 21:58
..trade union - kas gi tai, priešas ar draugas ?
pradžioja kaip,, gimė'' policijoje dirbančių profsąjunga tikrai buvo ,,gūdūs laikai" , kaip sakome ,,viršininkų" savivalės apogėjus. Tie kas TADA ryžosi žengti tokį žingsnį tikrai laukė karjėros policijoj pabaiga ir išvarymas be pensijos - dabar, kas? Dabar - laikai Vėl tokie kaip 1999m. Niekuo ne geriau. Mano supratimu , profsąjungos kaip ,,opozicija atsipalaidavo .Savas ministras -gera komanda. Dėja-,, ragai ir kanopos" greit išlindo...nebūna ,,savų ministrų " ir ,,savų " generolų.Opozicija - Tai jėga, Jeigu dirba savo Darbus...Tada taip -kitaip , kitaip Niekas.Tai Laikas Čia ir Dabar Dirbti Savo Darbus.
Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


 • lp
 • lpsk
 • ltpf
 • mdps
 • pareigunai
 • pdps
 • slaptai
 • vmi
 • vrsps
Top