T. Žilinskas — naujasis vidaus reikalų ministras

zilinskas.ministrasPrezidentė Dalia Grybauskaitė vidaus reikalų ministru trečiadienį paskyrė Tomą Žilinską, kuris iki šiol vadovavo ministerijos Viešojo saugumo politikos departamentui, pranešė prezidentės atstovė spaudai.

„Prezidentė pasirašė dekretus, kuriais nuo balandžio 13 dienos atleido Saulių Skvernelį iš vidaus reikalų ministro pareigų ir nuo balandžio 14 dienos paskyrė į šias pareigas T.Žilinską“, - žurnalistams teigė D.Ulbinaitė. Šalies vadovė pabrėžė, kad likus pusmečiui iki rinkimų svarbu, jog naujasis ministras yra nepartinis ir savo srities profesionalas, turintis patirties vidaus reikalų sistemoje, sakė D.Grybauskaitės atstovė spaudai. Pasak D.Ulbinaitės, Specialiųjų tyrimų tarnyba neigiamos informacijos apie T.Žilinską nepateikė.

Jos teigimu, susitikimo su naujuoju ministru metu D.Grybauskaitė aptarė Vidaus reikalų ministerijos prioritetus, tarp kurių - žmonių saugumo užtikrinimas ir Lietuvos įsipareigojimų sprendžiant Europos Sąjunga apėmusią migracijos krizę vykdymas.

T.Žilinskas vidaus reikalų ministro pareigose pakeis S.Skvernelį, kuris atstatydintas, kai paskelbė apie planus Seimo rinkimuose dalyvauti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija. T.Žilinsko kandidatūrą premjerui pasiūlė „Tvarkos ir teisingumo“ partija, kuriai pagal valdančiosios koalicijos susitarimą priklauso vidaus reikalų ministro portfelis. T.Žilinskas 1997 - 2002 metais įgijo istoriko išsilavinimą Vilniaus universitete, o 2011 - 2013 metais Mykolo Romerio universitete baigė teisės magistro studijas. Paskirtasis ministras 2001 iki 2003 metų dirbo Policijos departamente, 2003-2006 metais - Vidaus reikalų ministerijoje, šiose įstaigose rūpinosi tarptautiniais ryšiais. 2006 - 2009 metais T.Žilinskas buvo Lietuvos teisėsaugos atašė nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Grįžęs į Vilnių, 2009 metų lapkritį T.Žilinskas dvi savaites dirbo Lietuvos policijos generalinio komisaro patarėju, netrukus vėl grįžo į Vidaus reikalų ministeriją.

Ministras žada dėmesį saugumui ir reformoms policijai Paskirtasis vidaus reikalų ministras žada tęsti reformas policijos sistemoje ir skirti didelį dėmesį saugumo užtikrinimui, atsižvelgiant į migracijos krizę ir teroro išpuolius Europoje. „Galiu patikinti, kad reformos policijos sistemoje bus tęsiamos“, - po susitikimo su prezidente žurnalistams sakė T.Žilinskas, pridūręs, kad reformos turi būti „gerai apgalvotos ir ne drastiškos“. Iki šiol ministerijos Viešojo saugumo politikos departamentui vadovavęs T.Žilinskas sakė esąs pasirengęs vykdyti Vyriausybės programą ir prezidentės iškeltus uždavinius. „Prezidentė suformulavo profesionalias užduotis užtikrinti valstybės ir visuomenės saugumą, matant, kokie įvykiai įvyko Paryžiuje ir Briuselyje, matant, kokia situacija yra su migracija. Mano tikslas, kad tarnybos būtų pasirengusios sureaguoti į iššūkius“, - kalbėjo paskirtasis ministras. 38 metų T.Žilinskas pabrėžė esąs nepartinis ir žadėjo būti nepriklausomas nuo jį delegavusios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos.

Jis sakė nedalyvausiantis Seimo rinkimuose ir teigė neketinantis keisti viceministrų. Jis pripažino, kad buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis yra jo dukros krikštatėvis.

T.Žilinskas vidaus reikalų ministro pareigose pakeis Saulių Skvernelį, kuris atstatydintas, kai paskelbė apie planus Seimo rinkimuose dalyvauti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija.

www.delfi.lt

2016-04-13

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top