Po eksperimento keturiuose komisariatuose policija žada taisyti įvykdytą reformą

vidaus reikalu ministeres spaudos konferencija nemencinejePasibaigus keturiuose policijos komisariatuose vykdomam eksperimentui dėl darbo organizavimo bus priimami sprendimai, kaip visoje Lietuvoje koreguoti pareigūnų funkcijas.

Policijos vadovo Renato Požėlos teigimu, svarstoma grįžti prie pareigūnų specializacijos.

„Šiuo metu vykdomi eksperimentai keliuose policijos komisariatuose, suformuluotos tam tikros užduotys, pasiūlyti tam tikri veiklos modeliai – kad atsirastų specializacijos, kad žmonės daugiau laiko galėtų atlikti konkrečius tyrimus, kad tam tikri pareigūnai galėtų daugiau veikti proaktyviai, tai yra prevenciškai dirbti su konkrečių apylinkių žmonėmis, bandyti užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms“, – trečiadienį Seime po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio žurnalistams sakė generalinis policijos komisaras.

„Didelė dalis to, kai pamatysime, kaip baigėsi eksperimentas, kokios jo išvados, galbūt tai bus ir tam tikrų korekcijų jau įvykdytai reformai pradžia“, – teigė jis.

Anot R.Požėlos, eksperimentas vyksta Klaipėdos miesto, Plungės rajono, Šiaulių miesto ir rajono bei Šakių rajono policijos komisariatuose.

„Jeigu ne karantinas, būtume jau vasarą turėję rezultatus, galbūt ir sprendimai būtų priimti. Dabar tikimės, kad rudeniop baigsime eksperimentus“, – tvirtino R.Požėla.

Prieš kelerius metus siekiant padidinti patruliuojančių pareigūnų skaičių, tuometinė Policijos departamento vadovybė nurodė gatvėse budėti iki tol kitas funkcijas vykdžiusiems pareigūnams.

„Jokiu būdu nesakau, kad reforma nepasiteisino, sprendimai iš esmės buvo priimti teisingi, policijos pareigūnas tapo universalesnis, tačiau laikmetis diktuoja naujus iššūkius, ir natūralu, kad praėjus dvejiems-trejiems metams reikia tam tikrų pasikeitimų“, – trečiadienį sakė R.Požėla.

Jo teigimu, prie geresnio darbo organizavimo turėtų prisidėti ir dešimties apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų sustambinimas iki penkių apygardų – tokiu būdu prisitaikant prie prokuratūros sistemos.

„Vadovas disponuos didesniais pajėgumais, didesnėmis galimybėmis veikti“, – sakė R.Požėla.

„Tragiškas įvykis Telšių apskrityje (kai buvo nušautas policijos pareigūnas – BNS) kažkuria prasme rodo, kad mažosios mūsų apskritys galbūt dėl objektyvių ir subjektyvių priežasčių kartais ne pilnai vykdo ar gali vykdyti pavestas funkcijas ir uždavinius. Sustambinus padalinius atsiranda galimybės efektyviau veikti“, – pridūrė jis.

Pasak šalies policijos vadovo, darbo grupė taip pat rengia siūlymus, kaip pertvarkyti Policijos departamento darbą.

„Irgi bus stambinami padaliniai, mažės vadovaujančių asmenų skaičius“, – sakė R.Požėla.

Trečiadienį uždarame Seimo komiteto posėdyje pristatęs viešojo saugumo situaciją generalinis policijos komisaras teigė, kad pastaroji krizė, karantinas išryškino nerimą keliančių dalykų.

„Kelia nerimą visuomenės sveikata. Stebime elektroninę erdvę, matome įvairius pasisakymus, komentarus, tam tikras iniciatyvas. Tą matėme ir per 2008 metų krizę, kai kurie žmonės prarado darbus, tuomet atsirado didesnė nežinomybė dėl rytdienos, ne visi susitvarkė su savo psichologiniais dalykais. Šiandien irgi matome tokius dalykus“, – teigė pareigūnas.

 

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/po-eksperimento-keturiuose-komisariatuose-policija-zada-taisyti-ivykdyta-reforma-56-1330906?fbclid=IwAR1aPwjrJxxQImcVQpqzy7YpRC59h6xDHoAUXlHSVHxhOikCg356r4tYSSM

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top