Kas meluoja? Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas ar Imuniteto valdybos viršininkas?

melasVilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjungos (toliau – Profesinė sąjunga) ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT) atstovų 2018-09-24 vykusio susitikimo metu VSAT Imuniteto valdybos viršininkas Darius Škarnulis pristatė VSAT vado 2018 m. rugsėjo 3 d. įsakymo Nr. 4-383 „Dėl išmaniųjų elektroninių įrenginių naudojimo“ (toliau – Įsakymas) tikslus.

Imuniteto valdybos viršininkas akcentavo, kad pagrindinis Įsakymo tikslas yra korupcijos prevencija. Kaip dar vienas iš svarbesnių Įsakymo tikslų, buvo nurodytas ir pasienio pareigūnų drausmės stiprinimas. Grėsmių dėl trečiųjų šalių specialiųjų tarnybų bandymo verbuoti pasienio pareigūnus ar tarnybinės informacijos nutekinimo mažinimas buvo nurodytas kaip paskutinis tikslas apie kurį VSAT Imuniteto valdybos viršininkas pasisakė, jog šis tikslas yra tik papildomas, o draudimas naudoti savo asmeninius išmaniuosius įrenginius tarnyboje yra skirtas kovoti su pareigūnų korupcija. Viso susitikimo metu buvo diskutuojama tik apie šio draudimo poveikį korpucijai bei pareigūnų drausmei.

LRT žinių laidoje „Panorama“ buvo parodytas reportažas, kurio metu VSAT vadas teigė: „Šiuo metu mes matome, kad kibernetinės grėsmės yra iš esmės nulemiantis motyvas. Kai kada mūsų pareigūnai galbūt nuosavus išmaniuosius įrenginius naudoja ir tarnybos reikmėms. Jeigu mes priimsime kitą žingsnį, tikrai pareigūnams bus pasiūlyta kažkas tokio, kad tikrai nenukentėtų funkcijų vykdymas“.

Reportažo metu visiškai nebuvo nurodytas pagrindinis Įsakymo tikslas – korupcijos prevencija, todėl lieka neaišku koks gi yra tikrasis Įsakymo tikslas ir kokių šio draudimo rezultatų yra tikimasi.

Ar Imuniteto valdybos viršininkas melavo Profesinės sąjungos atstovams per susitikimą, kad šis draudimas skirtas kovoti su korupcija? Ar melavo VSAT vadas, norėdamas visuomenei sudaryti įspūdį, kad VSAT pareigūnus intensyviai verbuoja trečiųjų šalių specialiosios tarnybos ar VSAT patiria nuolatines kibernetines atakas? Profesinė sąjunga kreipėsi į VSAT, kad būtų atsakyta, kokie gi yra tikrieji Įsakymo tikslai.

 

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top