Pasieniečiams įteikti 37 nauji automobiliai – dar 80 laukia eilėje

Valstybės sienos apsaugos tarnyba pristatė naujus tarnybinius automobiliusPenktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybai buvo įteikti 37 nauji „Renault Trafic“ automobiliai. Už Europos Sąjungos lėšas nupirktais automobiliais siekiama ne tik atnaujinti pasieniečių autoparką, bet ir palengvinti pačių pareigūnų darbą.

Automobilių perdavimo ceremonijoje vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas džiaugėsi, kad atnaujinus darbo priemones pareigūnai galės dirbti produktyviau ir lengviau. Jam antrino ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla, kuris paminėjo, kad po 12 metų pertraukos pasieniečiai ir vėl gali džiaugtis nauja darbo technika. „Paskutinį kartą tokia diena buvo išaušusi prieš 12 metų. Dirbdami su senais automobiliais pasieniečiai turėjo nemažai problemų, tačiau šiais metais planuojame daryti proveržį atnaujindami autoparką“, – džiaugėsi VSAT vadas.

„Renault PRO+“ projekto vadovas Dainius Lepeška pasakojo, kad naujieji automobiliai, lyginant su senaisiais, yra kur kas galingesni ir ekonomiškesni, taip pat atitinka aukštesnius saugumo standartus. „Į šiuos automobilius įmontuoti vaizdo registratoriai bei sekimo sistema, kuri gali fiksuoti ne tik, kur automobilis važiuoja, tačiau ir kokiu greičiu jis juda bei kas jį vairuoja. Taip pat atnaujintas ir automobilių dizainas, sumontuoti nauji švyturėliai ir garso sirenos“, – aiškino D.Lepeška.

Naujuose automobiliuose yra 1,6l darbinio tūrio dviejų turbinų dyzeliniai varikliai, kurie turi 145 AG. Priekine ašimi varomi „Trafic“, anot VSAT vado, pasirinkti neatsitiktinai, mat į bekelę jie važiuos tik išimtiniais atvejais. Naudodamasis proga jis pasidžiaugė, jog darbui pievose ir miškuose pasieniečiams nupirkti jau kiti nauji automobiliai. „Šis atsinaujinimas nėra vienintelis. Jau po kelių savaičių bus pristatyti nauji visureigiai, kurie pagerins pasienio pareigūnų darbą bekelėje. VSAT iš viso įsigijo 79 „Toyota Land Cruiser“ automobilius, iš kurių bus pristatyti 72 visureigiai. Dar 7 automobiliai jau šiomis dienomis bus atiduoti darbui su vidaus sienų priežiūra“, – aiškino R.Požėla.

VSAT vadas teigė, kad pagrindiniai reikalavimai naujiems automobiliams buvo ekonomiškumas ir pravažumas. Jo teigimu, tokių specifinių reikalavimų, kaip policija, pasieniečiai neturėjo. „Mūsų automobiliai turi leisti darbuotojams nuvykti į tarnybos vietą, transportuoti žmonės ar sulaikytą krovinį. Tad ypatingų specialių reikalavimų mes nekėlėme“, – aiškino R.Požėla.

Atnaujinus VSAT autoparką, senesnių automobilių bus atsisakyta. Pasieniečių atstovas pasakojo, kad seni automobiliai dažnai gesdavo, o pasibaigus garantiniam laikotarpiui jų išlaikymas reikalavo daugiau lėšų. Taip pat senesniuose automobiliuose trūko ir naujos, darbui reikalingos įrangos. „Su naujais automobiliais tikrai pagerės mūsų darbuotojų darbo sąlygos. Iš esmės pagerės mūsų darbinių funkcijų vykdymas. Senesni automobiliai, kurie tarnybai jau nebetinkami, tačiau gali būti naudojami, bus parduoti, kiti, kurių techninė būklė yra prastesnė, – nurašomi“, – senų automobilių likimą paaiškino R.Požėla. Naujus automobilius palaimino ir kunigas Vytautas Rapalis.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba pristatė naujus tarnybinius automobilius

 

https://www.15min.lt/gazas/naujiena/autorinka/pasienieciams-iteikti-37-nauji-automobiliai-dar-80-laukia-eileje-220-1036854

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top