Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas uždraudė pareigūnams naudotis asmeniniais išmaniaisiais elektroniniais prietaisais

nuotrauka strValstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VSAT) vado 2018 m. rugsėjo 3 d. įsakymu Nr. 4-383 „Dėl išmaniųjų elektroninių įrenginių naudojimo“, kuris įsigalios 2018 m. rugsėjo 24 d., buvo buvo nustatytas draudimas VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Gintaro Žagunio ir Dieveniškių pasienio užkardų pareigūnams tarnybos metu turėti asmeninius išmaniuosius elektroninius įrenginius, išskyrus tuos, kurie buvo išduoti tarnybos vykdymui.

Tuo pačiu įsakymu nurodoma, kad būtų nupirktos 26 mobiliojo ryšio priemonės ir 26 adapteriai Nano ir Micro SIM kortelėms, kurios bus perduodamos pareigūnams naudotis tarnybos metu. Įsakymu yra siekiama gerinti valstybės sienos kontrolę ir jos apsaugą, sustiprinti VSAT pareigūnų drausmę. 

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos nuomone, toks draudimas yra teisiškai nepagrįstas, neadekvačiai ribojantis pareigūnų teisę naudotis savo asmeniniais daiktais tarnybos metu. Toks ribojimas būtų suprantamas, jeigu būtų siekiama apsaugoti valstybės ar tarnybinę paslaptį, bet tokiu atveju reiktų tokį draudimą nustatyti pareigūnams, dirbantiems su valstybės ar tarnybinėmis paslaptimis.

Išmaniaisiais elektroniniais įrenginiais yra laikomi ne tik mobilūs telefonai, bet ir plančetiniai kompiuteriai, išmanieji laikrodžiai ar išmaniosios apyrankės. Visiškai nesuprantama kaip išmaniojo laikrodžio ar apyrankės turėjimas ar neturėjimas gali įtakoti valstybės sienos kontrolę ir jos apsaugą, pareigūnų drausmę.

Šiuolaikiniai namų apyvokos daiktai, šildymo sistemos, apsaugos sistemos yra valdomi per mobiliąsias programėles, taigi draudimas turėti asmeninius išmaniuosius įrenginius įtakos pareigūnų galimybę kontroliuoti savo buitį. Be to, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad nuolatinis SIM kortelės perdėjimas iš telefono į telefoną darys didelę įtaką tos kortelės susidėvėjimui, todėl per trumpą laiką pareigūnai privalėtų jas keisti naujomis. Toks kortelės greitas nusidėvėjimas gali nulemti ir kontaktinių duomenų, esančių SIM kortelėje, praradimą. Nemaža pareigūnų dalis naudojasi mobiliuoju parašu, todėl dažnas SIM kortelės keitimas lems ir tai, kad laikinai nebus galima naudotis mobiliuoju parašu.

Atsižvelgiant į tai Profesinė sąjunga, vadovaudamasi Profesinių sąjungų įstatymo 18 straipsniu, pateikė VSAT vadui reikalavimą panaikinti minėtą įsakymą. Šį reikalavimą VSAT vadas turi išnagrinėti ne vėliau kaip per 10 dienų, dalyvaujant juos pateikusios profesinės sąjungos atstovams. 

 
Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga
 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top