Trumparegiškas vadovybės griežtumas griauna pareigūno gyvenimą

Trumparegiškas vadovybės griežtumas griauna pareigūno gyvenimąJei paprastam žmogui galioja nekaltumo prezumcija ir jis negali susilaukti bausmės be teisinio sprendimo, kodėl tai ne visada galioja teisėsaugos pareigūnams?

Deja, Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga kaip tik dirba su tokiu atveju ir bando pagelbėti, mūsų vertinimu, su neteisingu bei neatsakingu vadovybės elgesiu susidūrusiam savo nariui.

Į iškvietimą nuvykęs pareigūnas pažeidėjo buvo apkaltintas esą šis, jį sulaikant, panaudojo perteklinę jėgą. Policininkas buvo nušalintas nuo pareigų iki ikiteisminio tyrimo pabaigos. Kitaip tariant, tam laikotarpiui jis liko be pajamų šaltinio. O juk ikiteisminis tyrimas gali užtrukti ir metus! Žinant kad teisėsaugos pareigūnams įsidarbinti kitoje darbovietėje kur kas sudėtingiau nei paprastiems žmonėms, toks vadovybės elgesys atrodo per daug griežtas ir nepelnytas.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga nesiima vertinti, ar sulaikant pažeidėją buvo panaudota perteklinė jėga, ar ne, tačiau prieštaraujame tam, kad ilgus metus tarnavęs policininkas susilaukia bausmės, t. y. realių neigiamų pasekmių nė neišsiaiškinus tikrosios situacijos. Vadinasi, vadovybės nuomone, pareigūnas turėtų kantriai kentėti, kažkaip bandyti išgyventi tuos mėnesius be pajamų šaltinio, o, jei paaiškėtų, kad jis nenusižengė, su šypsena veide grįžti į tarnybą lyg niekur nieko?

Policijos vadovybė skambiai deklaruoja, kad rūpinsis teisėsaugos pareigūnais ir gins juos, tačiau matome priešingą elgesį. Nors žemesniame lygyje svarstyta galimybė laikinai perkelti pareigūną į kitas pareigas, iš viršaus atėjo vienareikšmiškas nurodymas – nušalinti. Tai gana keista, žinant, kad perkėlimas į kitas pareigas yra įprasta praktika vykstant ikiteisminiam tyrimui.

Dėl šių priežasčių Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga apsisprendė padėti savo nariui ir užtikrinti jam teisinę pagalbą. Esame tvirtai įsitikinę, kad negalima taip žaisti su žmonių likimais. Šiuo metu policininkas realiai yra nubaustas ir patiria neigiamas finansines pasekmes, nors ikiteisminio tyrimo rezultatų dar nėra. Tai neteisinga. Be to, nepamirškime, geri policininkai nesimėto.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga neteisina pareigūno, bet siekia užtikrinti teisingą elgesį su juo ir ginti teisėtus savo nario interesus. Bausdami ilgus metus tarnavusį policijos pareigūną, turėkime sąžinės (ir nuovokos) pirma išsiaiškinti, kas iš tiesų įvyko, o ne iškart atimkime jo reguliarias pajamas ir paskui pradėkime aiškintis, nusižengė jis ar ne.

 

 

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top