Stebinti akis – pareigūnų saugumui ar kontrolei?

Nežymėta policijos AudiTechnologinė pažanga neaplenkė policijos. Vienas pavyzdžių – pradėta filmuoti ir įrašinėti garsą pareigūnų tarnybiniuose automobiliuose. Tai – geras pokytis, užtikrinantis didesnį pareigūnų saugumą ar suteikiantis daugiau aiškumo konfliktinėse situacijose su pažeidėjais.

Vis dėlto kartais tai gali atsisukti prieš pareigūnus. Neseniai nutiko nemalonus įvykis: du pareigūnai darbo metu sėdėjo tarnybiniame automobilyje, kuriame filmuota ir įrašinėtas garsas. Vienas jų išreiškė savo nepasitenkinimą dėl naujo automobilio ir tai darydamas ne kartą nusikeikė.

Galima sutikti, kad tai pareigūnui garbės nedaro, bet pabrėžtina, kad tai vyko ne viešoje erdvėje, automobilyje nebuvo jokio pažeidėjo.

Nutiko taip, kad, darant monitoringą, šitas vaizdo įrašas pademonstruotas vadovų susirinkime: esą, žiūrėkite, kaip elgiasi jūsų pareigūnai, kokią retoriką bendraujant tarpusavyje vartoja. Negana to, šis įrašas parodytas ne tik vietiniams policijos vadovams, bet ir išplatintas po visą Lietuvą. Tai padaryta, nors nėra pradėtas tarnybinis patikrinimas, pareigūnų sutikimo taip pat neklausta. Sutikite, toks vadovybės poelgis atrodo keistokai.

Pareigūno elgesys nėra pagirtinas, bet vadovybės veiksmai taip pat netinkami. Turi būti tam tikros ribos. Policijos vadovybė taip pat turėtų suvokti, kad pareigūnai yra žmonės, o ne robotai. Toks elgesys su jais netinkamas ir gali sukelti neadekvačią žalą jų reputacijai ir karjerai. Jei kartojama, kad filmavimas skirtas užtikrinti didesnį saugumą, kodėl tai panaudojama prieš juos.

Ar policijos sistemoje reikia dar didesnių įtampų, kai už neatsargų pasipiktinimą gali susilaukti tokių pasekmių? Jausmas, kad „Didysis brolis stebi tave“, tikrai neprisideda prie pareigūnų darbo kokybės. Visa Europa juda link didesnės asmens duomenų apsaugos (gegužės 25 d. kaip tik įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas). Lietuvoje taip pat turime suprasti, kad su informacija reikia elgtis atsakingiau. Ypač, jei kalbame apie pareigūnų reputaciją ir karjerą, kuriai jie pašventė savo gyvenimą.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos informacija

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top