NESUTARIMAI DĖL TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMŲ PERSIKĖLĖ Į TEISMĄ

TeismasPirmieji tarnybinės veiklos vertinimai atskleidė kelis ydingus ir nepagrįstus nusistatymus dėl pareigūnų veiklos vertinimo – pareigūnų veikla negali būti įvertinta „labai gerai“, jeigu pareigūnas buvo baustas tarnybine nuobauda arba nebuvo praėję fizinio pasirengimo testo. Kaip jau buvo skelbta, nesutikę su tarnybinės veiklos įvertinimu pareigūnai, atstovaujami Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos, pateikė skundus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato tarnybinių ginčų komisijai.

 

Komisija pripažino, kad keturių pareigūnų tarnybinės veiklos įvertinimas „gerai“ buvo nepagrįstas. Pagal šios komisijos siūlymą Vilniaus apskr. VPK viršininkas priėmė sprendimą jų tarnybinę veiklą įvertinti „labai gerai“ ir išmokėti darbo užmokesčio nepriemoką, susidariusią ginčo laikotarpiu. Sprendimas buvo pakeistas todėl, kad buvo įrodyta, jog pareigūnai nebuvo praėję fizinio pasirengimo testo dėl objektyvių, nuo jų valios nepriklausančių priežasčių. Kitų pareigūnų skundai buvo atmesti.

Nesutikdami su Vilniaus apskr. VPK tarnybinių ginčų komisijos sprendimu, keturi pareigūnai, atstovaujami Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos, skundais kreipėsi į teismą. Pirmosios instancijos teismas patenkino trijų pareigūnų skundus.

Šie trys pareigūnai kreipėsi į teismą, nes Vilniaus apskr. VPK tarnybinių ginčų komisija bei Vilniaus apskr. VPK viršininkas buvo kategoriškai nusistatę nevertinti pareigūnų veiklos „labai gerai“, kadangi jie vertinamuoju laikotarpiu buvo bausti tarnybinėmis nuobaudomis.

Pirmosios instancijos teismas panaikino Vilniaus apskr. VPK tarnybinių ginčų komisijos ir Vilniaus apskr. VPK viršininko sprendimus kaip nepagrįstus. Palaikydamas Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos argumentus, teismas, be kita ko, išaiškino, kad tarnybinis nusižengimas savaime nesudaro pagrindo spręsti, jog tiesioginis vadovas ir vertinimo komisija, kurie įvertino pareigūnų tarnybinę veiklą „labai gerai“, netinkamai atliko pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimą. Atsakovas Vilniaus apskr. VPK nenurodė, kaip aplinkybė dėl pareiškėjų padaryto tarnybinio nusižengimo siejasi su tarnybinės veiklos vertinimo kriterijais. Todėl Vilniaus apskr. VPK viršininko sprendimas pareigūnų tarnybinę veiklą vertinti „gerai“, o ne „labai gerai“ negali būti laikomas tinkamai motyvuoti ir pagrįstu.

Dėl ketvirto pareigūno bus teikiamas apeliacinis skundas aukštesniosios instancijos teismui.

 

Vilniaus miesto policijos darbuotojų

profesinės sąjungos informacija

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top