PAPILDOMAS DARBAS UŽ TĄ PATĮ ATLYGĮ?

Tarnybis šuoVilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau - Vilniaus apskr. VPK) 2017-11-24 susitikimo metu įvyko diskusija dėl pareigūnų, prižiūrinčių tarnybinius gyvūnus, darbo užmokesčio. Šis klausimas buvo svarstomas ne pirmą kartą, tačiau iki šiol jokių rezultatų nebuvo pasiekta.

Vilniaus apskr. VPK tarnauja iki 30 pareigūnų (skaičius preliminarus), prižiūrinčių tarnybinius gyvūnus (žirgus/šunis) ir dirbančių su jais. Priemokos už gyvūnų priežiūrą patenka į bendrąjį 700 ar 850 Eur darbo užmokestį, kas Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos  nuomone, nėra teisinga.

Gyvūnų priežiūra yra ne tik darbas, bet ir nuolatinis rūpestis, kuris nesibaigia užvėrus tarnybinio kabineto duris. Juos reikia šerti, vedžioti lauke, slaugyti juos sergančius. Policijos pareigūnai, pasirinkę kinologo darbą ir siekdami pasiekti geriausių tarnybinio šuns rezultatų įvykio vietose, nuo mažens jiems priskirtus šunis dresuoja bei ruošia vykdyti tarnybines užduotis, juos prižiūri ir rūpinasi ne tik tarnyboje, bet ir po tarnybos bei atostogų metu. Tarnybiniai šunys gyvena kartu su savo šeimininkais ir nėra paliekami kaip spec. priemonės tarnybos vietoje. Ir tik visuma visų išdėstytų veiksnių duoda teigiamus rezultatus tarnyboje.

Esant tarnybiniam būtinumui, vykdant skubias paieškas pareigūnai kviečiami atlikti užduotis su tarnybiniais šunimis ir ne tarnybos metu.

Ne veltui visi šie ir dar daug kitų nepatogumų bei rūpesčių pagal įstatymą kompensuojami atitinkama priemoka. Tačiau dėl tipinės darbo užmokesčio apskaičiavimo lentelės (parengta programai „1000“ įgyvendinti), ši priemoka įskaičiuojama į tuos 700 ar 850 Eur, ko pasėkoje pareigūnas ir pareigūnas, prižiūrintis tarnybinį gyvūną bei dirbantis su juo, gauna vienodą darbo užmokestį.

Vilniaus apskr. VPK vadovybė Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinei sąjungai pateikė kinologų darbo užmokestį liudijančius skaičius, iš kurių matyti, kad kinologai š. m. rugpjūčio, rugsėjo bei spalio mėnesiais gavo didesnius nei 700 Eur atlyginimus, ypač už spalio mėnesį. Šiuo atveju buvo atkreiptas dėmesys, kad iš sutaupytų vidaus reikalų įstaigos darbo užmokesčio lėšų buvo mokamos priemokos, kurių dydis diferencijuojamas pagal stažą, kam, beje, Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga visiškai pritaria. Tačiau analogiški darbo užmokesčiai buvo išmokėti visiems pareigūnams, neišskiriant kinologų ar raitosios policijos pareigūnų.

Apskritai, akivaizdu, kad įtraukus priemoką už darbą su gyvūnais į bendrąją tipinę darbo užmokesčio apskaičiavimo lentelę, ši priemoka „pranyksta“ ir pareigūnų bei pareigūnų, dirbančių su gyvūnais, darbo užmokesčiai susiniveliuoja. Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos nuomone, tokia situacija iškreipia teisingo apmokėjimo už darbą sistemą, pažeidžia proporcingumo principą bei demotyvuoja pareigūnus, dirbančius su tarnybiniais gyvūnais.

Šiame kontekste pastebėtina, kad darbo užmokesčio sistema pagal programą „1000“ turi ir daugiau trūkumų, tačiau aptariama situacija yra išskirtinė, pagrįstai reikalaujanti atskiro dėmesio ir problemos sprendimo.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga, siekdama problemos išsprendimo, argumentuotu raštu kreipėsi į Policijos departamentą, prašydama ištaisyti susiklosčiusią situaciją, kad priemoka už darbą, kuris tiesiogiai susijęs su tarnybinių gyvūnų priežiūra ir parengimu tarnybinėms užduotims atlikti, būtų mokama papildomai prie darbo užmokesčio, mokamo pagal programą „1000“. Toks sprendimas būtų socialiai teisingas, juo labiau, kad policijos pareigūnų, dirbančių su gyvūnais, visoje Lietuvos policijoje skaičius turbūt nesiekia nei 100.

 

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos informacija

Komentarai  

#3 Egis 2017-12-01 18:20
Cituoja Aleksas:
Apie tai daug kalbėta eilę metų...tik kalbėta. per varžybas kalbėjau su estų kinologai, pas juos fiksuotas užmokestis, berods 200 e. Tai buvo senokai ir manau dabar jis daug didesnis. Pas mus gi patrulio ir tyrėjo algos skirtingos tai ir priedai skirtingi...

Aleksai problema ne priemokos dydyje. Problema, kad ir kokia ji bebūtų ji yra įtraukta į formulę skaičiuojant kiek pareigūnui trūksta iki 700€. Kinologui paprasčiausiai tada trūksta mažiau iki to atlyginimo nei patruliui ne kinologui. Galutiniame variante jiems abiems mokama 700€ ....
Cituoti
#2 Aleksas 2017-12-01 14:14
Apie tai daug kalbėta eilę metų...tik kalbėta. per varžybas kalbėjau su estų kinologai, pas juos fiksuotas užmokestis, berods 200 e. Tai buvo senokai ir manau dabar jis daug didesnis. Pas mus gi patrulio ir tyrėjo algos skirtingos tai ir priedai skirtingi...
Cituoti
#1 Marius NAruševičius 2017-12-01 12:31
Labai geras straipsnis,
gal pagaliau pajundė ledai, dėl teisingo darbo užmokesčio policijos sistemoje skyrimo.
Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top