Rugpjūtį prasidės naujosios areštinės ir policijos komisariato Vilniuje statybos

AreštinėNaujos areštinės ir policijos komisariato Vilniuje statybos darbai prasidės rugpjūtį ir truks dvejus metus. Tai bus pirmasis bendras policijos ir privataus verslo projektas, rašoma pranešime spaudai.

Projektą įgyvendins nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „MG Valda“ dukterinė įmonė „PPP Projektas“.

Pagal šį projektą planuojama pastatyti naują Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato (VPK) areštinę ir sostinės 1-ąjį policijos komisariatą. Abu objektai bus pastatyti per 2 metus, o 15 metų policija tęs partnerystę su privačiu investuotoju ir išsipirks šiuos pastatus. Per visą sutarties laikotarpį privatus investuotojas rūpinsis ir pastatų valdymu bei priežiūra. Bendra projekto vertė – 56 mln. eurų.

„Artimiausiu metu iš esmės pagerės darbo sąlygos žymiai mūsų įstaigos darbuotojų daliai“, – sako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

Pagrindiniai tikslai, kurie buvo iškelti pastatams – būti funkcionaliems ir užtikrinti sąlygas darbo efektyvumui, aptarnavimui gerinti. Abiejuose pastatuose didelis dėmesys bus skiriamas modernių ir erdvesnių lankytojų aptarnavimui skirtų patalpų įrengimui. Naujasis areštinės pastatas ateityje išspręs pasenusių ir nusidėvėjusių sulaikytųjų laikymo patalpų problemą, o naujojo komisariato projekte dėmesys skiriamas pareigūnų administracinio darbo palengvinimui – bus įrengtos patogesnės ir erdvesnės patalpos.

Nauja 7,6 tūkst. kv. m ploto ir 100 vietų areštinė, kartu su kriminalistų bloku, bus pastatyta šalia dabartinio Vilniaus apskr. VPK pastato, esančio Birželio 23-osios g. 16. Ją sudarys du pagrindiniai segmentai – policijos komisariato administracinės patalpos ir jų viduje esantis areštinės blokas. Pirmasis pastato aukštas bus suskirstytas į kelias zonas, skirtas lankytojų aptarnavimui, apklausos ar atpažinimo patalpas, trumpalaikio pasimatymo patalpas, raštinę, teismo salę, licencijavimo skyrių, atskirame bloke bus areštinės sulaikymo kameros, suimtųjų pasivaikščiojimo kiemeliai. Antrajame ir trečiame pastato aukštuose ketinama įrengti policijos komisariato atskirų departamentų ir skyrių administracines patalpas.

O daugiau nei 3,7 tūkst. kv. m ploto sostinės 1-asis policijos komisariatas iškils Antakalnyje, P.Vileišio gatvėje, šalia Bendrojo pagalbos centro pastato. Jame bus speciali automobilių stovėjimo aikštelė, įrengtas rūsys su laikino sulaikymo patalpomis, archyvu ir ginklų saugykla. Pirmasis pastato aukštas bus skirtas lankytojų aptarnavimui, o 2-4 aukštuose planuojama įrengti komisariato darbuotojų darbo kabinetus.

 

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/rugpjuti-prasides-naujosios-arestines-ir-policijos-komisariato-vilniuje-statybos-973-828110

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top