PIETŲ PETRAUKA – ĮSKAITYTI AR NEĮSKAITYTI Į DARBO LAIKĄ? TĘSINYS

pietupertraukaPrimename, kad Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į Policijos departamentą po to, kai Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - Vilniaus apskr. VPK) viršininkas priėmė sprendimą nuo šių metų pradžios neįskaičiuoti pertraukos pailsėti ir pavalgyti į darbo laiką pareigūnams, dirbantiems suminiu darbo laiko režimu. Šis sprendimas sukėlė policijos pareigūnų didelį nepasitenkinimą.

Vakar, t. y. š. m. vasario 9 d., gautas Policijos departamento nurodymas (raštas Nr. 5-S-1073), adresuotas Vilniaus apskr. VPK, užtikrinti, kad Vilniaus apskr. VPK pareigūnams, kurie negali palikti tarnybos vietos pertraukos pailsėti ir pavalgyti metu ir (ar) naudoti jos savo nuožiūra, nesant galimybės suteikti teisės aktais numatyto laiko pailsėti ir pavalgyti, šis laikas būtų įskaitomas į darbo laiką.

Policijos departamentas taip pat informavo, kad šiuo metu rengiama nauja Darbo ir poilsio laiko apskaitos policijos įstaigose tvarkos aprašo redakcija, kurioje numatyta, kad į pareigūno darbo laiką įskaitomas laikas pailsėti ir pavalgyti, kurio metu jis negali palikti tarnybos vietos ir (ar) naudoti jo savo nuožiūra (suteikiama galimybė pailsėti ir pavalgyti darbo laiku).

Tačiau Vilniaus apskr. VPK viršininko S. Gago giliu įsitikinimu, visiems policininkams sudarytos sąlygos pavalgyti per pietų pertrauką ir netgi naudoti ją savo nuožiūra.

Jeigu Vilniaus apskr. VPK savo sprendimo dėl pietų pertraukos nepakeis, nesidrovėkite jos naudoti savo nuožiūra, palikti tarnybinius automobilius maršrute ar sektoriuje ir su uniforma, visomis spec. priemonėmis bei ginklu nueiti į kirpyklą, į baseiną ar pirtį, pasportuoti, užsukti į kino teatrą ir užsiimti kita laisvalaikio veikla, netgi snūstelėti tarnybiniame automobilyje. Jums galima… Vilniaus apskr. VPK vadovybės nuomone. Aišku, tai sarkazmas. Nedarykite to! Jūsų veiklą reguliuoja kalnas tvarkų ir instrukcijų, ribojančių pietų pertrauką naudoti išimtinai savo nuožiūra... Juk, pavyzdžiui, nepaliksite savo ginklo menkai saugomoje sporto klubo persirengimo spintelėje...

Tikimės, kad Vilniaus apskr. VPK vadovas priims adekvatų ir teisėtą sprendimą, priešingu atveju Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga gins savo narių galimai pažeistus interesus teisme.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungo informacija

2017-02-10

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top