S. Skvernelis palieka postą: „Traukiuosi netradiciniu būdu“

skvernelis.lrytasVidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis paliks postą – tai jis pareiškė spaudos konferencijoje.
„Nedalyvavau ir nedalyvauju politiniuose žaidimuose. Nebūsiu kliuvinys Vyriausybėje“, – spaudos konferencijoje antradienio popietę pareiškė S.Skvernelis. – Nesilaikau kėdės, nebėgu nuo atsakomybės, bet neturiu kitos išeities, todėl tolimesnės galimybės darbuotis nėra. Esu šalinamas iš pareigų ne už blogą darbą“.
„Visada buvau nešališkas ir nevengiau sakyti tiesą. Traukiuosi netradiciniu būdu“, – sakė S.Skvernelis.
Po pasitraukimo S.Skvernelis žada keliauti po Lietuvą ir lankyti rinkėjus. Taip pat žada rašyti apie politines vingrybes ir tiesas. „Rašinėsiu ir gal jus net sudomins kokia mano rašliava“, – šyptelėjo ministras.


Pasak ministro, jis buvo pakviestas į ministeriją netradiciniu būdu ir turėjo spręsti korupcinius bei kitus klausimus, netradiciniu būdu ir pasitraukia.Ne aš prašiausi. Buvo bėda ir didžiulė bėda. Nežinau, kaip kandidatą galėjo surasti.
Ministras neabejoja, kad dabar bus galima greitai rasti žmogų į jo vietą. „Šventa vieta ilgai tuščia nebūna“, – sakė ministras. Jis priminė, kad visa politinė S.Skvernelio komanda traukiasi kartu su juo.
Prašė išjungti kameras ir diktofonus
S.Skvernelis žurnalistus nustebino, kai spaudos konferencijos metu prašė visų išjungti kameras ir diktofonus, nes turi pasakyti „kai ką svarbaus“.
„Noriu visiems padėkoti. Buvo žiauriai smagu dirbti. Per tuos metus nesutikau žurnalisto, kuriam galėčiau pasakyti, kad nėra žurnalistas. Gal vienas ar du žmonės. Mane kritikavote ir labai smagu.
Dauguma iš jūsų esate nepriklausomi ir laisvi. Dar kartą noriu padėkoti, turėdamas unikalią galimybę su jumis darbuotis“, – savo pasisakymą užbaigė ministras ir išeidamas juokavo, kad turėtų atsisveikinti žodžiu – „ate“.
Premjeras laukia kito kandidato
Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį po susitikimo su S.Skverneliu ir „tvarkiečių“ pirmininku Rolandu Paksu pareiškė, kad vidaus reikalų ministras S.Skvernelis negalės eiti pareigų, tačiau kada jis neteks pareigų, priklausys nuo „tvarkiečių“ pateikto kandidato į ministrus.
A.Butkevičius tvirtino, kad jam dabar svarbiausia – kieno kandidatūra bus pateikta. Premjeras pats paprašė S.Skvernelio, kad jis dar dirbtų ministru ir atliktų numatytus darbus, kol bus surastas naujas kandidatas.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis R.Paksas kiek anksčiau antradienį pareiškė, kad vidaus reikalų ministrui S.Skverneliui neparašius atsistatydinimo pareiškimo, premjeras prezidentei teiks siūlymą jį atstatydinti.
Jį į vidaus reikalų ministro postą delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“ reikalauja, kad S.Skvernelis paliktų pareigas, nes paskelbė, kad rudenį Seimo rinkimuose dalyvaus su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

2016-03-29

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top