Duris atvėrė naujas VRM Medicinos centro korpusas

vrm.polikl.atidarymasKovo 22 d. atidarytas renovuotas Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Medicinos centro Pirminės asmens sveikatos priežiūros skyrius, kuriame bus teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos vidaus reikalų ir kitų statutinių įstaigų pareigūnams bei pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjams.

Atidaryme dalyvavo vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, Turto banko atstovai, vidaus reikalų sistemos pareigūnai, medikai, kiti garbingi svečiai.

„Džiugu, kad nuosekliai vykdomi darbai, kuriuos mes užsiplanavome padaryti – pagerinti pareigūnų sveikatos priežiūros sistemą, reabilitaciją, gydymą. Šiandien žengtas labai didelis žingsnis šia linkme“, – atidarymo ceremonijoje sakė vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Vidaus reikalų ministras pažymėjo, kad VRM Medicinos centras teikia paslaugas ne tik vidaus reikalų sistemos, bet ir kitų statutinių įstaigų – Specialiųjų tyrimų tarnybos, Kalėjimų departamento, muitinės pareigūnams.
„Ši medicinos įstaiga skirta visiems pareigūnams. Tai nėra išskirtinai vidaus reikalų sistemai skirta privilegija. Tai yra labai svarbi valstybės socialinė garantija ir kompensacija pareigūnams už ypatingas tarnybos sąlygas valstybei. Labai tikiuosi, kad šioje medicinos įstaigoje palankias sąlygas pasirūpinti savo sveikata ras ir mūsų veteranai“, – sakė S. Skvernelis.

Ministras S. Skvernelis padėkojo visiems, prisidėjusiems prie centro atnaujinimo, ir palinkėjo tiek tarnaujantiems, tiek į užtarnautą poilsį išėjusiems pareigūnams naudotis centro teikiamomis paslaugomis, o centro personalui – kuo geriau rūpintis visais pacientais, kad patenkinti būtų ir pacientai, ir darbuotojai.
veikatos apsaugos ministras J. Požela pasidžiaugė, kad VRM vadovybė daug dėmesio skiria tam, kad valstybei tarnaujantys pareigūnai turėtų kuo geresnes sąlygas stiprinti sveikatą.

„Persikelti į naujas patalpas visada smagu, bet svarbiausia tai, kas į jas persikelia – tai mūsų medicinos personalas, slaugės, visi, kurie savo kasdieniu darbu ir sukuria įstaigos erdvę“, – pažymėjo sveikatos apsaugos ministras ir palinkėjo, kad čia atvykstantys žmonės gautų stiprybės, patarimą, palaikymą ir aukštos kvalifikacijos paslaugas.
Į atnaujintą Medicinos centro 4 D korpusą, esantį Žygimantų g. 8, iš patalpų Dainavos g. persikėlė buvęs Medicinos centro Vilniaus filialas, kuris teikė pareigūnams pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Nuo šiol visas medicinos paslaugas pacientai galės gauti vienoje vietoje – greičiau ir patogiau.

Medicinos centro renovacijai panaudota daugiau kaip 1,5 mln. eurų. Atnaujintos ne tik patalpos, bet ir nupirkti nauji baldai, kompiuteriai, skaitmenizuota rentgeno aparatūra, atnaujinta trečdalis pacientų lovų stacionare. Centras renovuotas pagal Vyriausybės patvirtintą atnaujinamo valstybės nekilnojamo turto sąrašą, valstybės biudžeto lėšos šiam tikslui nebuvo naudojamos.
VRM Medicinos centras – didžiausia asmens sveikatos priežiūros biudžetinė įstaiga, kurios steigėja yra VRM. Per metus centre ambulatorinei pirminei asmens sveikatos priežiūrai yra įsiregistravę daugiau kaip 13,5 tūkst. pacientų, stacionarinio gydymo paslaugas gauna daugiau kaip 1,1 tūkst. pareigūnų, ambulatorines gydytojo specialisto konsultacijas – daugiau kaip 41 tūkst. pareigūnų, reabilitacinio gydymo paslaugas – daugiau kaip 400 pareigūnų ir buvusių pareigūnų, 2015 m. atlikta privalomų profilaktinių sveikatos patikrinimų daugiau kaip 5,2 tūkst. pareigūnams, imunizuota daugiau kaip 500 pareigūnų.

Medicinos centrą sudaro 100 lovų ligoninė, Centrinė medicinos ekspertizes komisija (CMEK), vykdanti vidaus tarnybos pareigūnų atranką, konsultacinė poliklinika, vykdanti nuolatinę pareigūnų stebėseną bei gydymą, Vilniaus filialas, teikiantis pareigūnams pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, ir Kauno odontologijos filialas.

Vienas iš Medicinos centro padalinių – CMEK yra pagrindinis ir vienintelis ekspertų padalinys, atliekantis specializuotąją medicininę ekspertizę ne tik vidaus reikalų sistemos, bet ir kitų teisėsaugos ir teisingumo įstaigų pareigūnams ir norintiems tapti pareigūnais. Vidutiniškai per metus CMEK atlieka daugiau kaip 4 tūkst. specializuotųjų medicininių ekspertizių.
2015 m. VRM Medicinos centre prasidėjo permainų ir plėtros metas. 2015 m. gruodžio 23 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu likvidavus Sveikatos priežiūros tarnybą prie VRM, dalis jos vykdytų funkcijų perduota Medicinos centrui, o šių metų sausio 6 d. nuspręsta prie Medicinos centro prijungti Trakų medicininės reabilitacijos centrą.

Siekiant gerinti vidaus reikalų sistemos pareigūnų sveikatos priežiūrą, priimtas spendimas nuo šių metų pradžios Medicinos centre atlikti Panevėžio ir Šiaulių apskričių statutinių pareigūnų profilaktinius patikrinimus, o nuo kitų metų sausio 1 d. – visos šalies statutinių pareigūnų profilaktinius patikrinimus. Nuo šių metų plečiamos ir statutinių pareigūnų bei veteranų papildomos reabilitacijos paslaugos, kurios teikiamos VRM Medicinos centre, Trakų medicininės reabilitacijos centre, Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ Palangoje bei Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava“ Druskininkuose.

vrm.lrv.lt

2016-03-24

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top