VSAT IR PROFESINĖS SĄJUNGOS PASIRAŠĖ VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS ŠAKOS KOLEKTYVINĘ SUTARTĮ

kolektyv.vsatAntradienį pasieniečių ir profesinių sąjungų vadovai pasirašė Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinę sutartį. Tikimasi, kad toks dokumentas sudarys sąlygas operatyviau, efektyviau ir paprasčiau spręsti sienos apsaugos sistemoje iškylančias problemas, o pasieniečiams bus suteiktos galimybės turėti geresnes darbo sąlygas.

Kolektyvinę sutartį VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje parašais patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Renatas Požėla, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė Loreta Soščekienė ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Vladimiras Banel.

“Iki pasirašant šią sutartį buvo padarytas didelis darbas, kai dėl kone kiekvienos jos nuostatos pozicijas turėjo suderinti mūsų tarnybos atstovai ir socialiniai partneriai iš profsąjungų, – sako VSAT vadas Renatas Požėla. – Dabar laukia ne ką mažesni iššūkiai, kad nauja sutartis veiktų ne popieriuje, o tikrame tarnybos darbe, kad mūsų pasieniečiai kasdienėje veikloje pajustų šio svarbaus dokumento naudą”.

Sutartimi siekiama plėtoti socialinę partnerystę, sudaryti patrauklias, palankias darbo VSAT sąlygas, skatinti darbdavio, profesinių sąjungų ir darbuotojų bendradarbiavimą darbo, ekonominiais ir socialiniais klausimais, formuoti VSAT tradicijas, stiprinti darbuotojų profesionalumą ir motyvaciją, lojalumą organizacijai. Tikimasi, kad naujo dokumento įsigaliojimas skatins nepakantumą korupcijai, skleis demokratines vertybes ir principus asmeniniame bei visuomeniniame gyvenime.

„Kolektyvinė sutartis yra tarsi įstaigos Konstitucija, – pabrėžia LTPF pirmininkė L. Soščekienė. – Profesinėms sąjungoms labai svarbu, kad tai būtų realiai veikiantis instrumentas. Derinant darbuotojų ir darbdavio interesus visuomet reikia ieškoti kompromiso. Tik nuo abiejų šalių geranoriškumo priklauso, ar tas kompromisas bus rastas“.

LPPPS pirmininko V. Banel teigimu, rengiant sutartį buvo galima perimti gerąją patirtį iš tokius dokumentus jau turinčių bausmių vykdymo sistemos, policijos, muitinės, todėl Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinės sutarties turinys – vienas geriausių statutinėse tarnybose. „Nauja sutartis leis dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą, siekti bendrų strateginių tikslų, efektyviai ir greitai spręsti ginčus įstaigos viduje, o požiūris „Nepatinka, eik į teismą“ bus keičiamas į „Sėskime pasitarti“, – tikisi V. Banel.

Šakinė kolektyvinė sutartis yra naudinga tiek VSAT darbuotojams bei tarnautojams (nesvarbu, ar jie yra profsąjungų nariai, ar ne), tiek darbdaviui. Svarbi sutarties naujovė yra ta, kad raštiškais susitarimais įtvirtinti dalykai, dabar neretai galintys priklausyti nuo vadovų valios.

Kolektyvinė sutartis yra norminio pobūdžio susitarimas tarp darbdavio ir profesinės sąjungos dėl darbo, darbo apmokėjimo, darbo organizavimo, darbuotojų saugos, darbo ir poilsio laiko bei kitų socialinių ir ekonominių sąlygų. Sutarties šalys yra darbuotojų kolektyvas, kuriam atstovauja organizacijoje veikianti profesinė sąjunga, ir darbdavys (vadovas) arba įgalioti administracijos pareigūnai. Jeigu įstaigoje veikia kelios profesinės sąjungos, kolektyvinę sutartį sudaro jungtinė profesinių sąjungų atstovybė ir darbdavys. Jungtinė profesinių sąjungų atstovybė sudaroma profesinių sąjungų susitarimu.

 

www.pasienis.lt

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

MŪSŲ DRAUGAI


  • lp
  • lpsk
  • ltpf
  • mdps
  • pareigunai
  • pdps
  • slaptai
  • vmi
  • vrsps
Top